avatar

Davetlerde vücudunuza en uygun elbiseyi seçmeniz için ipuçları…

10 Mayıs 2018
60 defa okundu
 • Reklam
  Davetlerde vücudunuza en uygun elbiseyi seçmeniz için ipuçları…

  Davetlerde vücudunuza en uygun elbiseyi seçmeniz için ipuçları…

  Yaz geldi ve artık düğünler, mezuniyet baloları, davetler için hazırlık vakti. Düğünlerin, baloların, davetlerin en şık kadını olmak için doğru kıyafeti seçmek çok önemli. Balo elbiseleri arasında ise seçim yapmak çok zor bir iş. Çok sayıda etkileyici model arasında doğrusunu seçmek, vücudunuzun tipine ve tarzınıza uygun elbiseyi bulmak için mesai harcamak gerekiyor. İşte, bir baloya hazırlanırken kıyafet seçimi için aklınızda tutmanız gerekenler:

  Balolara, düğünlere bütün kadınların özenle hazırlandığını unutmayın. Tüm kadınlar o gece sizin rakibiniz ve sizden daha güzel görünmek için bütün silahlarını kullanacaklar.

  Bu büyük rekabet içinde size avantaj kazandıracak olan detay ise bilinçli bir hazırlık yapmak olacaktır.

  Vücut tipinizi ve tarzınızı, imajınızı, çevreye vermek istediğini görüntüyü dikkatlice bir analiz edin ve balo kıyafetleri arasında seçim yapmaya başlamadan önce bu analizi dikkate alın.

  Vücut Tipinize Uygun Kıyafeti Seçin

  Örneğin kilolarınızdan şikayetçiyseniz, henüz istediğiniz kiloya inemediyseniz, açık renk ve kilolarınızı belli edecek balo elbiseleri tercihiniz olmamalı. Bunun yerine koyu renk balo elbise modelleri arasında seçim yapmalısınız.

  Ya da başka bir örnek vermek gerekişe, vücudunun güçlü noktalarını öne çıkaracak elbise seçimi yapabilirsiniz. Örneğin sportif, atletik bir vücudunuz varsa, omuzlarınız yüzücü omuzlarıyla bu etkileyici, güzel, geniş omuzlarınızı neden saklayasınız? Omuzları açık, askılı bir elbise modeli seçebilirsiniz.

  Kalçalarınızın büyük olduğunu, vücut tipinizi armut formunda olduğunu düşünüyorsanız, bedeninizin formuna oturan uzun elbise modelleri yerine, dökümlü, kabarık, eteği gösterişli bir elbise seçerek kalçalarınızı saklarken, dikkati vücudunuzun üst bölgesine çekçek aksesuarlar, etkileyici bir saç modeli, gözlerinizi öne çıkarak bir makyaj gibi küçük hilelerle kendinizi çok daha iyi hissedebilir, anı fotoğraflarında sizi o gün rahatsız eden ama kısa süre sonra diyetle yok olacağını düşündüğünüz kalçalarınızın, karnınızın görünmesini engelleyebilirsiniz.

  Reklam
  Etiketler :
 • Bu Yazılar da ilginizi çekebilir
  Yaz geldi beyaz jeanler sokaklara çıktı!
  Yaz geldi beyaz jeanler sokaklara çıktı!
  Yeni Sezonunun En Trend 12 Saç Modeli
  Yeni Sezonunun En Trend 12 Saç Modeli
  Yeni Nesil Şapka Modellerinde Son Nokta
  Yeni Nesil Şapka Modellerinde Son Nokta
  Ve Şimdi Bahar Geldi.
  Ve Şimdi Bahar Geldi.
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.